محافظ ولتاژ برق بی‌سیم دیواری

جدید

محافظ الکتریکی پکیج، یخچال، تلویزیون و کامپیوتر

محافظ برق فاراد، پریزدار تک‌راهی با اندازه کوچک و اشغال فضای بسیار کم - قابل اتصال مستقیم به پریز برق بدون سیم، خروجی برق مطمئن با ولتاژ بین 180Vتا 240 ولت با شدت جریان خروجی 16آمپر مناسب انواع دستگاه‌های برقی و الکتریکی: پکیج‌های دیواری، صوتی و تصویری، یخچال و فریزر، کامپیوتر - قطع خودکار برق در هنگام نوسان - 12 ماه گارانتی- نمایشگر 3 حالته وضعیت LED

جزییات بیشتر

14,000 تومان

- +

 
بررسی تخصصی

محافظ ولتاژ برق چیست

این دستگاه یعنی محافظ برق یک ابزار الکترونیکی است که می‌توان دستگاه‌های گوناگون برقی را پس از اتصال در برابر نوسان ولتاژ برق شهری 220 ولت محافظت کند. دستگاه‌هایی مانند کامپیوتر، یخچال و فریزر، تلویزیون، لوازم صوتی و تصویری، کولر گازی و در کل همگی دستگاه‌های برقی که نیاز به محافظت در برابر نوسان ولتاژ یا شوک ناگهانی دارند.

از آن‌جایی که این دستگاه‌ها در برابر نوسان برق شدید دچار مشکل می‌شوند نیاز است که در صورتی که به یکباره این اتفاق رخ داد، جریان برق به صورت خودکار و اتوماتیک قطع شود در نتیجه استفاده از یک محافظ برق برای این دستگاه‌ها بایسته است. این دستگاه جریان برق را در هنگامی که ولتاژ آن زیر 180 ولت و یا بالاتر از 245 ولت باشد به صورت خودکار و بدون نیاز به دخالت انسانی قطع می‌کند و با این کار از آسیب به دستگاه‌های برقی گران‌قیمت جلوگیری می‌شود. البته جریان برق تا زمانی که ولتاز به میزان مطمئن نرسیده باشد وصل نخواهد شد.

محافظ برق یخچال

ویژگی‌های فنی
  • محافظ الکترونیکی مخصوص پکیج‌های دیواری و شوفاژ، لوازم صوتی و تصویری و تلویزیون، کامپیوتر، لوازم برقی خانگی یخچال، فریزر
  • قطع خودکار برق در هنگان نوسان برق ولتاژ بالای 240 و پایین‌تر از 180V
  • دارای دوشاخه پریز جهت اتصال مستقیم بدون سیم
  • دارای خروجی برق با شدت جریان 16 آمپر
  • بدنه‌ی پلاستیکی مقاوم
  • نمایش‌گر وضعیت چراغ LED
  • دارای پریز تک راهه با اتصال ارت
  • دارای 12 ماه گارانتی ساخت ایران

نمایشگر وضعیت ولتاژ

این محافظ الکترونیکی یا محافظ نوسان برق دارای سه چراغ LED کوچک است که این سه نمایشگر می‌تواند وضعیت آن را به کاربر نشان دهد. چراغ سبز رنگ نشان دهنده‌ی وضعیت عادی Normal و چراغ زرد نمایشگر وضعیت تایمر و زمان درنگ و تاخیر است و چراغ سرخ رنگ نشان‌گر افت ولتاژ یا افزایش ولتاژ است.

در واقع زمانی که چراغ زرد روشن است باید دانست که جریان برق وصل نیست و تا زمانی که میزان ولتاژ برق به اندازه‌ی مطمئن نرسیده باشد این جریان وصل نخواهد شد. همچنین هنگامی که چراغ قرمز روشن باشد ولتاژ به هیچ‌عنوان قابل استفاده نیست. تنها در زمانی که نمایشگر روی رنگ سبز باشد جریان متصل بوده و دستگاه‌های برقی به خوبی کار می‌کنند.

محافظ برق پکیج دیواری کامپیوتر

راهنمای خرید محافظ برق

در هر خانه و هر اداره و شرکتی این دستگاه یک دستگاه دارای اهمیت است. اگر قرار است که دستگاه‌ها و گجت‌های برق و الکتریکی به اصطلاح نسوزند ( در اثر شوک یا افزایش و کاهش ولتاژ ) باید بر سر راه ابزارهای حساس یک محافظ برق گذاشت! اگر کاهش و افزایش ولتاژ برق در منطقه شما کمی افزایش یابد ممکن است که نداشتن این دستگاه محافظ موجب پشیمانی و ایجاد زیان مالی برای شما شود.

شدت جریان آمپر

این یکی از نکات مهم است که باید حتما رعایت کنید. در هنگام خرید محافظ ولتاژ برق حتما در نظر بگیرید که دستگاه ( یا دستگاه‌هایی ) که قرار است به آن متصل شوند چه میزان شدت جریان برق می‌کشند؟ برای نمونه اگر دستگاه محافظ برق 16 آمپر است آیا یخچال و فریز و پکیج دیواری یا رایانه و مانیتور و... زیر این میزان شدت جریان نیاز دارند؟ این مشخصات روی دستگاه‌ها و در بخش فنی آن‌ها درج شده است. پس این بخش را خوب مطالعه کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

میزان ولتاژ خروجی برق

نکته مهم دیگر که باید به آن اشاره کرد این است که باید در نظر داشت، این دستگاه خریداری شده ولتاژ برق را بین چه مقدار نگه می‌دارد. یک حالت استاندارد که معمولا برای دستگاه‌های برقی ایجاد مشکل نمی‌کند ولتاژی است میان 245 تا 175V - در هنگام خرید حتما این مورد را در نظر داشته باشید تا از این بابت با خیالی آسوده گجت‌ها و ابزارهای خود را به برق شهری متصل کنید.

محافظ برق دیواری با سیم و بی‌سیم

این دستگاه‌ها انواع گوناگونی دارند که بسته به نیاز خود باید نسبت به خرید آن‌ها اقدام کرد. برای نمونه محافظ برق دیواری بی‌سیم به دلیل اندازه بسیار کوچک‌تر از نوع چند راهی دارای سیم، می‌تواند جای کم‌‎تری بگیرد و نیازی به اختصاص جا نداشته باشد. این نوع بی‌سیم مستقیم به پریز برق متصل می‌شود و سپس دوشاخه برق دستگاه به پریز آن وارد می‌شود. این نمونه بی‌سیم دیواری تک راه برای مواردی مانند پکیج دیواری، یخچال و فریزر و یا اسپلیت کولرگازی مناسب است.

اما نوع سیم‌دار که می‌تواند دارای سیم بلند و کوتاه و یا تعداد خانه خروجی در تعداد بالا باشد ( چند راهی ) برتری‌های دیگری دارد. برای نمونه امکان نصب چندین و چند دوشاخه را دارد و به دلیل داشتن سیم محدوده‌ی کاربردی بیشتری خواهد داشت. این نمونه باسیم برای مواردی مانند محافظ برق صوتی تصویری، کامپیوتر مناسب است چرا که تعداد دوشاخه‌ها در این موارد زیاد است.

محافظ ولتاژ برق تلویزیون فاراد

بهترین مارک محافظ برق

این پرسش کمی گمراه کننده است و پاسخ درستی ندارد! اگر کسی چنین ادعایی دارد کمی باید با نگاهی انتقادی به دیدگاه وی نگاه کرد. بهترین محافظ برق برای خریدار یک محافظ برق استاندارد یا میزان ولتاژ و آمپر مشخص و متناسب با دستگاه‌ها مورد استفاده و دارای گارانتی برای خریدار است. هر ابزاری که چنین ویژگی‌هایی را داشته باشد بهترین محافظ برق به شمار می‌آید!

 
جزئیات فنی
بلندی (میلی‌متر)125mm
پهنا65mm
ژرفا (ارتفاع)75mm
ولتاژ خروجی180V تا 240V
شدت جریان (آمپر)16A
رنگسفید

نوشتن دیدگاه

محافظ ولتاژ برق بی‌سیم دیواری

محافظ الکتریکی پکیج، یخچال، تلویزیون و کامپیوتر

محافظ برق فاراد، پریزدار تک‌راهی با اندازه کوچک و اشغال فضای بسیار کم - قابل اتصال مستقیم به پریز برق بدون سیم، خروجی برق مطمئن با ولتاژ بین 180Vتا 240 ولت با شدت جریان خروجی 16آمپر مناسب انواع دستگاه‌های برقی و الکتریکی: پکیج‌های دیواری، صوتی و تصویری، یخچال و فریزر، کامپیوتر - قطع خودکار برق در هنگام نوسان - 12 ماه گارانتی- نمایشگر 3 حالته وضعیت LED

نوشتن دیدگاه

منو

مقایسه 0