تایمر قطع و وصل برق 24 ساعته آنالوگ

جدید

تایمر برق 24 ساعتی قابل تنظیم خودکار

تایمر آنالوگ قطع و وصل اتوماتیک برق - قابل برنامه‌ریزی برای قطع یا وصل کردن برق دستگاه‌های برقی در ساعت‌های متفاوت در شبانه‌روز و 24 ساعت - ورودی از طریق دوشاخه 220 ولت شهری 16 آمپر - خروجی پریز برق جهت وارد کردن دوشاخه انواع دستگاه‌های برقی پمپ آب، آکواریوم، چراغ و لامپ روشنایی، بخاری و تهویه مرغ‌داری، گاوداری، گلخانه، پرورش گیاهان و قارچ، روشنایی ادارات و منازل

جزییات بیشتر

 
بررسی تخصصی

تایمر برق 24 ساعته آنالوگ چیست ؟

تایمر قطع و وصل خودکار برق همان‌گونه که از نام‌اش پیداست در واقع یک دستگاه زمان‌سنج است که می‌تواند در ساعات و دقیقه‌های مشخص که شما تعیین می‌کنید جریان برق را قطع یا وصل کند. به‌سخن دیگر این دستگاه را شاید بتوان یک پریز برق تایمردار نامید.
 یعنی در طول 24 ساعت شبانه روز باتوجه به امکانات تایمر آنالوگ برق شما می‌توانید برای نمونه برنامه‌ریزی کنید که دستگاه برق مورد نظر شما در ساعت 3 شب روشن شود و در ساعت 4.30 دقیقه برای حدود 2 ساعت خاموش شود و دوباره در ساعت 6.30 دقیقه روشن شود. این شیوه از برنامه‌ریزی و تنظیم تایمر در طول 24 ساعت شبانه‌روز امکان پذیر است.

کاربرد تایمر 24 ساعته آنالوگ برق چیست ؟

با توجه به‌این توانایی ( که در بالا از آن یاد شد ) موارد کاربرد و استفاده از این دستگاه بسیار گسترده است و در واقع به گستردگی استفاده از همگی دستگاه‌های برقی است. در نتیجه ما به چند مورد کوتاه از کارایی‌های تایمر قطع و وصل آنالوگ برق در زیر اشاره خواهیم کرد.

تایمر برق قابل تنظیم

قیمت تایمر برق

تایمر قطع و وصل برق برای دامداری‌ها

از تایمر آنالوگ برق می‌توان در دام‌داری‌ها یعنی مرغ‌داری‌ها ، گاو‌داری‌ها و غیره به خوبی بهره برد. در دام‌داری‌ها و سوله‌های مربوط به آن‌ها باید در ساعت‌های مشخصی دستگاه‌هایی مانند تهویه هوا یا بخاری پنکه‌های راه‌اندازی جریان هوا روشن شوند و در ساعات مشخص و معین این دستگاه‌ها خاموش شوند.

همچنین در ساعات ویژه‌ای باید لامپ‌های روشنایی ( اگر لامپ ال ای دی باشد بهینه‌تر است ) در مرغ‌داری و در کل دام‌داری‌ها روشن و در ساعت ویژه‌ای خاموش شود. همگی این‌کارها اگر به صورت خودکار توسط تایمر برق انجام شود هم در استفاده از نیروی انسانی صرفه‌جویی خواهد شد و هم از اشتباه‌های انسانی جلوگیری می‌شود.

پریز تایمردار قطع و وصل برق

تایمر برق آنالوگ برای گلخانه و آکواریوم

برای کسانی که گلخانه پرورش قارچ یا گیاهان زینتی و دارویی یا محصولات کشاورزی دارند یا برای کسانی که در استخرهای پرورش ماهی در اختیار دارند نیاز است که تهویه هوا یا بخاری‌‎های این اماکن در ساعات ویژه‌ای روشن یا خاموش شود. دقت در این موارد دارای اهمیت بالایی است و یک اشتباه انسانی می‌توان زیان‌های اقتصادی فراوانی درپی داشته باشد. در نتیجه این موارد نیز از دیگر کاربردهای تایمر برق است.

تایمر برق برای خانه مسافرت ادارات اماکن تجاری

فرض کنید که قصد دارید به مسافرتی چند روزه بروید. ممکن است برای ایجاد امنیت و جلوگیری از سرقت منزل نیاز باشد یک لامپ ال ای دی خانگی یا چراغ یا رادیو یا تلویزیون در ساعت ویژه‌ای روشن و یا خاموش شود تا سارقین که پس از زیرنظر گرفتن خانه قصد دزدی دارند دراین‌‎باره دچار شک و تردید شوند. این دستگاه می‌تواند برای این موارد سودمند باشد و در ساعت خاصی لامپ درون خانه یا انبار یا شرکت و اداره را روشن کند.
اگر در خانه آکواریوم نیز داشته باشید نیاز است که در ساعت‌های ویژه‌ای پمپ هوا و آب آکواریوم شما روشن یا خاموش شود که در این‌جا نیز این دستگاه به یاری شما خواهد آمد.

روشنایی ویترین و تابلو مغازه‌ها و نورپردازی اماکن تجاری نیز از دسته مواردی است که می‌تواند توسط این دستگاه کنترل و تنظیم شود.

تایمر برق پمپ آب کشاورزی و آبیاری

باتوجه به بحران خشکسالی در کشور ایران نیاز است که منابع آبی با دقت بسیار بالا مدیریت شود. درنتیجه افزون بر آبیاری قطره‌ای آبیاری درختان در باغ‌ها یا زمین‌های کشاورزی باید در اندیشه‌ی این بود که در ساعات ویژه‌ای از شبانه‌روز یعنی شب‌هنگام آبیاری صورت بگیرد تا از تبخیر آب و ایجاد بیماری‌هایی که در در اثر آبیاری در ساعات گرم روز به‌وجود می‌آید جلوگیری شود.

کشاورزان و باغداران می‌توانند این تایمر برق آنالوگ را بر سر راه دوشاخه‌ی پمپ آب یا تلمبه زمین کشاورزی یا باغ خود قراردهند تا در ساعت مورد نظر آبیاری به صورت خودکار و بدون نیاز به حضور کارگران  باغداران انجام شود و در ساعت مشخص پس از آبیاری به میزان مشخص و دقیق پمپ آبیاری تحت فشار خاموش شود.
با این شیوه و تنها با خرید تایمر برق ( قیمت تایمر قطع و وصل برق را بسنجید با هزینه‌های رفت و آمد و کارگر و ...) به‌شدت در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد.

تنظیم تایمر برق آنالوگ 24 ساعت

آموزش تنظیم تایمر 24 ساعت آنالوگ برق

این دستگاه یک واسط میان دوشاخه دستگاه برقی موردنظر و پریز برق 220 ولت شهری است. یعنی دوشاخه‌ی برق را به‌جای اینکه مستقیم به پریز برق متصل کنید وارد پریز تایمر دار می‌کنید و سپس دوشاخه‌ی برق تایمر را وارد پریز برق 220 ولت شهری باید کرد.
روی عقربه‌ی موجود روی تایمر برق کلید‌هایی قراردارد که با فشار دادن آن‌ها در پایین قرار می‌گیرند و معنای آن‌است که در این بازه‌ی زمانی تایمر به صورت خودکار برق را قطع می‌کند.

ویژگی‌های تایمر برق آنالوگ 24 ساعته
  • این دستگاه حداکثر 16 آمپر جریان 220 ولت است. دستگاه‌های برقی با جریان بالاتر را به تایمر متصل نکنید.
  • درهنگام بهره‌گیری از تایمر از اتصال درست دوشاخه دستگاه به پریز برق شهری مطمئن شوید.
    اگر نیاز به پاک‌سازی و تمیز کردن دستگاه دارید حتما آن را از پریز برق جدا کنید و سپس اقدام به‌این کار کنید.
  • در صورتی که از دستگاه در فضای باز بهره‌می‌برید حتما برای آن یک پوشش مطمئن برای جلوگیری از ایجاد ضربه و ریختن آب روی آن ایجاد کنید.
  • در تصویر زیر به برخی از این ویژگی‌های فنی برخواهید خورد که می‌تواند آموزنده باشد.
  • این دستگاه نیازی به باتری ندارد پس از اتصال به پریز برق کار خود را آغاز می‌کند و در 24 ساعت شبانه‌روز طبق برنامه‌ریزی شما کار خواهد کرد.

تایمر 24 ساعت برق تنظیم

تایمر دیجیتال قطع و وصل برق

نوع دیجیتال این دستگاه با قابلیت برنامه‌ریزی بسیار متنوع زمانی نیز در فروشگاه اینترنتی فروهرالکترونیک موجود است که می‌توانید قیمت و مشخصات تصاویر آن را از طریق لینک زیر مشاهده کنید:

تایمر دیجیتال قطع و وصل برق

 
جزئیات فنی
بلندی (میلی‌متر)120mm
پهنا72mm
ژرفا (ارتفاع)75mm
ولتاژ ورودی220V
ولتاژ خروجی220V
شدت جریان (آمپر)16A
رنگسفید

نوشتن دیدگاه

تایمر قطع و وصل برق 24 ساعته آنالوگ

تایمر برق 24 ساعتی قابل تنظیم خودکار

تایمر آنالوگ قطع و وصل اتوماتیک برق - قابل برنامه‌ریزی برای قطع یا وصل کردن برق دستگاه‌های برقی در ساعت‌های متفاوت در شبانه‌روز و 24 ساعت - ورودی از طریق دوشاخه 220 ولت شهری 16 آمپر - خروجی پریز برق جهت وارد کردن دوشاخه انواع دستگاه‌های برقی پمپ آب، آکواریوم، چراغ و لامپ روشنایی، بخاری و تهویه مرغ‌داری، گاوداری، گلخانه، پرورش گیاهان و قارچ، روشنایی ادارات و منازل

نوشتن دیدگاه

3 محصول مشابه یافت شد

منو

مقایسه 0